utorok, 29 september 2020 18:56

Získali sme nomináciu na Novinársku cenu 2019

Napísal(a)

Nadácia otvorenej spoločnosti zverejnila 24. septembra dlho očakávané nominácie na prestížne ocenenie Novinárska cena 2019. Stačil jeden klik na zoznam a v našom tíme zavládla obrovská radosť.

Je to tam, čierne (s nádychom sivej) na bielom.

Za stránku osobnaasistencia.sk a blog sme totiž získali nomináciu v kategórii Občianska žurnalistika: Najlepší podcast, online projekt, blog.

V tejto kategórii bol nominovaný aj Peter Stach za podcast o Európskej únii Modrá vlna a Marek Mach za iniciatívu Mladí proti fašizmu. Oba projekty sú veľmi kvalitné a v súčasnosti mimoriadne dôležité, rozhodne stoja za vašu pozornosť.

V pondelok 28. septembra sme sa v bratislavskej Starej tržnici zúčastnili na slávnostnom, hoci komornom, odovzdávaní ocenení. Byť v spoločnosti novinárok a novinárov, ktorých prácu obdivujeme, bol pre nás silný moment.

Počas vyhlasovania výsledkov sme si vypočuli zdôvodnenie našej nominácie: „Porota oceňuje vznik platformy, na ktorej sa širšia verejnosť dozvie viac o živote ľudí so zdravotným znevýhodnením, ktorí sú často na okraji záujmu. Nominované blogy sú bohatou škálou textov, v ktorých autorky kvalitne a citlivo približujú tému osobnej asistencie, prekonávajú stereotypy o ľuďoch so zdravotným postihnutím a preukazujú, že integrácia ľudí so zdravotným znevýhodnením si zaslúži viac pozornosti v spoločnosti.”

Toto vyjadrenie si vážime a chápeme ho ako záväzok do budúcnosti.

Víťazom, mimochodom rovnako ako vlani, sa stal Marek Mach a iniciatíva Mladí proti fašizmu. Marekovi srdečne blahoželáme.

Nuž a my ideme ďalej písať!

OSOBNÁ ASISTENCIA
UŽÍVATEĽ
ASISTENT
ASISTENCIA V PRAXI

Asistujem,
teda som

Dokument o osobnej asistencii v slovenskej praxi zachytáva autentické situácie z bežnej reality človeka s diagnózou svalová dystrofia, prináša otvorené výpovede, skúma, ako táto špecifická forma pomoci ovplyvňuje jej užívateľov a osobných asistentov.

AGENTÚRA OA BRATISLAVA

KONTAKT:

Ikona adresy Mesačná 12, 821 02 Bratislava

Ikona e-mailu agenturaba@osobnaasistencia.sk

Ikona telefónu 0948 529 976

Ikona telefónu 0948 490 420

 

AGENTÚRA OA ŽILINA

KONTAKT:

Ikona adresy Kuzmányho 8, 010 01 Žilina

Ikona e-mailu agenturaza@osobnaasistencia.sk

Ikona telefónu 0948 611 170

Ikona telefónu 0948 229 378